توصیه هایی برای نگهداری از گل های طبیعی :

1 - با چاقوی تیز برگ های پایینی گل را كه داخل آب قرار می گیرد ، بچینید ، چون این برگ ها در آب می پوسند و آب گلدان را كثیف می كنند .

2- از مایع نگه دارنده ی  طبیعی گل استفاده كنید . شاید شما ترجیح می دهید به جای خرید مایع نگه دارنده گل از گل فروشی ها ، خودتان در منزل این مواد را تهیه كنید . شما را با دو فرمول ساده بای تهیه نگه دارنده گل آشنا می كنیم . این نسخه ها را بكار گیرید و اثر آن را برای دوام عمر گل هایتان ببینید :

الف) دو قاشق غذا خوری آبلیموی تازه ، یك قاشق غذا خوری شكر و نصف قاشق غذا خوری سفید كننده (یا پودر دكلره) را با یك لیتر آب مخلوط كنید و گل ها را به جای آب داخل این مایع بگذارید .

ب) دو قاشق چایخوری سركه سفید و دو قاشق چایخوری شكر را در یك لیتر آب مخلوط كنید . سركه به عنوان تمیز كننده و برطرف كننده باكتری ها و شكر به عنوان غذای گل كمك می كند .

3- ساقه گل ها بویژه گل رز را داخل ظرف آب گرم فرو كنید و در همان حالت انتهای ساقه را به اندازه دو سانتی متر با چاقوی تیز یا قیچی ببرید . این كار حباب های هوا را كه باعث كج شدن ساقه  گل ها و ممانعت از جریان یافتن آب و مواد غذایی در ساقه و نیز پژمردن زود هنگام گل می شود ، خارج می كند .

                                               

             

تهیه مطلب : از مجله كانون خانواده مهسا دهقانی/ دانش آموز كلاس سوم راهنمایی